Yarma Şömine Odunu

(2 müşteri yorumu)

 49,50

Yüksek kalorili, is oranı az, uzun süre yanma özellikli, özel kesilmiş şömine odunu. Kargo bedava

 

Temizle

Açıklama

Şömineniz için yarılmış (ortadan kesilmiş) özel şömine odunu çuvalı  – Kargo bedava

Şömine odunu olarak özellikle ‘Meşe Odunu‘nu tavsiye ediyoruz. Çünkü; diğer odunlara kıyasla meşe odununun ısı kalorisi diğer tür odunlara göre daha fazladır. Ayrıca yağ miktarının düşük olması nedeni ile is yapmaz ve baca temizliğinin sık yapılmasına sebebiyet vermez.

Şömine odunu kesildikten sonra en az 1 yıl beklemiş olmalı ki içerisinde bulundurduğu nem oranı iyice düşsün. Neden diye sorduğunuzu duyar gibiyiz, cevabını hemen verelim. İçerisindeki nemi atamamış şömine odunları daha az ısı ortaya çıkarırken, is oranı ise tam tersine çok olacaktır. Bu da ulaşılmak istenilen şömine keyfine çok uzak bir sonuç olacaktır.

Kısaca meşe odunu özellikleri şöyle:
1- 4160kcal yüksek yanma gücü
2- 0.65% düşük kül oranı
3- <9% nem oranı
4- 6 saate varan yanma süresi
5- Yanmaya hazır dilimler

Ek bilgi

Ağırlık10 kg
Miktar

5 Kilogram, 10 Kilogram, 20 Kilogram, 40 Kilogram

Yarma Şömine Odunu için 2 inceleme

  1. by_ghost_07

    Şimdiye kadar hep press odunlardan alıp yakardım, 1 saate kalmaz 25kg odun kül olup giderdi. Ama buradan aldığım hakiki meşe odunları saatlerce yanmaya devam ediyor. Hem doğal görüntüsü, hem de çoook daha uzun yanma süresi ile yeni tercihim artık hep bu odunlar olacak. Hem daha ekonomik, hem de odunlar gerçek. Ayrıca siparişimin ertesi günü de kapımda olması harika.

  2. ezgibature

    Odunlar doğal olduğundan sanırım press odunlara göre kokusu çok güzel. 20kg paket almıştım, ateşi sürekli beslememe rağmen 6 saate yakın dayandı. Press odunlar en fazla 2 saat idare ederdi. Daha sık sipariş vereceğiz…

Yorum yap